SUŠICE A OKOLÍ : ŠUMAVA

Městské informační centrum Sušice
Sušické kulturní centrum
Kino Sušice
Sušické sportoviště (nové okno)
Firmy Sušice
Úřady Sušice

Turistika

Tipy pro turisty, cyklisty a vodáky.

Ubytování

Podívejte se na možnosti ubytování, nabídka je široká.

Kultura

Kam za kulturou a zábavou v Sušici a na Sušicku.

Sport

Sušice má co nabídnout v oblasti sportu.

Vítejte v Sušici

Město Sušice, často též nazývané „Brána Šumavy“, leží v nadmořské výšce 465 m ve Svatoborské vrchovině. Bývalé královské město se rozprostírá po obou březích kdysi zlatonosné řeky Otavy na ploše 16,6 km2 a žije zde okolo 11 500 obyvatel. Sušice leží v Plzeňském kraji a od r. 2003 je obcí s rozšířenou působností pro 30 obcí.

Město nabízí řadu možností kulturního, sportovního i rekreačního vyžití. Velké množství hotelů, penzionů a restaurací v Sušici a okolí je připraveno nabídnout své služby. V části města byla vyhlášena městská památková zóna s mnoha zajímavými stavbami a objekty.

Pro okolí Sušice je typická pěší turistika, cykloturistika, vodní turistika a hipoturistika. Sušice je jedním z východisek do oblasti centrální Šumavy. Leží v předhůří Šumavy na křižovatce turistických tras a na okraji Národního parku Šumava. Variant výletů na Šumavu je opravdu mnoho a jistě se stanou nezapomenutelným zážitkem.

3.4. - 30.4. ve výstavních prostorách radnice probíhá výstava obrázků a kreseb tělesně postižených osob sdružených ve Vydavatelství PAPRSEK.
Jubilejní 10.ročník nesoutěžního festivalu „Je kraj, kde voní tráva". Od pátku 25. do neděle 27. dubna proběhne 8 koncertů na různých místech v Sušici a v blízkém okolí , kde budou vystupovat nejen sbory domácí (Klubíčko, Broučci, Sluníčka, Včelky a Hlavní sbor), ale také hudební tělesa z různých koutů republiky: „Kvítek“ z Horažďovic, „Domino“ z Opavy , „Jizerka“ ze Semil , „Mariella“ z Plzně , „Sedmikrásky“ z Klatov , „Carmina“ z Rychnova a „Da Capissimo“ z Rokycan.
Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Městským úřadem Sušice
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ