Lesopark Luh

Oblíbená rekreační oblast pro obyvatele Sušice i návštěvníky města. Oblast, kde je možné od jara do podzimu rybařit, jezdit na kole i in-line bruslích, v létě se koupat a opalovat na březích řeky Otavy, kulturně se vyžít, v zimě pak lyžovat na běžkách a celoročně relaxovat. Do lesoparku Luh se dostanete po pár minutách pěší chůze z náměstí.

Fuferna

Do lesoparku Luh vcházíme městskou částí zvanou Fuferna. Nachází se kousek od sušického náměstí na břehu řeky Otavy. Název Fuferna je odvozený od německého slova břeh (Ufer). Je to celoročně oblíbený cíl, místo, kde se dá v létě koupat a opalovat, pozorovat čilý ruch na řece Otavě, případně si zasportovat v adrenalinovém centru Offpark, navštívit s dětmi dobře vybavené dětské hřiště nebo se občerstvit v hotelu Fuferna s letní terasou.

Santos

Ostrov Santos je součástí lesoparku Luh. Nachází se v blízkosti městského centra, přístup je možný z Fuferen lávkou pro pěší nebo po mostě z Dlouhoveské ulice. Ostrov je ze všech stran omýván říčními toky, a to řekou Otavou a Mlýnským potokem. Bývalé i současné centrum společenského dění v Sušici prošlo v roce 2012 a 2013 rozsáhlou rekonstrukcí.  Ostrov Santos je dějištěm oblíbených kulturních akcí, jako je divadelní workshop Dramasteria, Rozmarné léto v Sušici nebo open air music festival Šumava Rocks. Na ostrově Santos naleznete velké dětské hřiště, kde si na své příjdou především děti. Stánek s občersvením funguje sezonně. V blízkosti hřiště a stánku se nachází kuželník. Provozovatelem kuželníku je občerstvení na Santosu.  Na jednom cípu ostrova naleznete "plovárnu" s převlékárnou (směr na Fuferna) a na opačném konci ostrova stojí zvonička z dílny Václava Fialy. Zvonek na zvoničce je věnován známemů léčiteli Františku Ferdovi. Ostrov se může pochlubit i dalšími díly Václava Fialy a to pavilonem na poslouchání ticha a pavilon na pozorování oblohy.